הרמת עפעפיים עליונים ללא ניתוח

מראה עייף ומבוגר של העיניים בא לידי ביטוי סביב גילאי 50, זאת לרוב כתוצאה מהשפעות הזדקנות העור ההופכות את העור העדין בעפעפיים לחסר גמישות, תכונה המקנה לעפעפיים מראה של עודפי עור מעל העיניים המהווים פגיעה אסתטית במראה החיצוני של הפנים. למרות שעפעפיים שמוטים וחסרי חיוניות מקנים לעיניים מראה עייף, שינת לילה ארוכה וטובה לא תוכל להעלים אותם אלא דרושים טיפולים אסתטיים ייעודיים של הרמת עפעפיים.

עודפי העור הנוצרים בעפעפיים העליונים ידועים בשם צניחת עפעפיים, תופעה הניתנת לטיפול באמצעות טיפולי הרמת עפעפיים עליונים ללא צורך בניתוח.

מתי כדאי לשקול טיפולי הרמת עפעפיים עליונים ללא ניתוח?

כיוון שצניחת עפעפיים משפיעה בעיקר על המראה האסתטי של העיניים והפנים, המטרה של טיפלי הרמת עפעפיים הינם קוסמטיים בעיקרם בכדי להחזיר לפנים את המראה הטבעי והצעיר, וכך להעלות את הביטחון העצמי של נשים וגברים הסובלים מפגם אסתטי זה. כיום מוצעים שלל טיפולים אסתטיים יעילים שאינם כרוכים בהליך כירורגי פולשני, כמו במקרה של הרמת עפעפיים והחזרת המראה המתוח לעור שנמצא מעל העיניים.

מה ההבדל בין ניתוח הרמת עפעפיים עליונים לבין הרמת עפעפיים עליונים ללא ניתוח?

נהוג לייחס את הטיפול הקלאסי להרמת עפעפיים להליך כירורגי של ניתוח הרמת עפעפיים. מדובר על הליך פשוט יחסית המתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד הנמשך פחות משעה, מאפיינים המורידים באופן משמעותי את הסיכונים והסיבוכים האפשריים במהלך ההליך הניתוחי. יחד עם זאת מדובר על ניתוח כירורגי לכל דבר, ולכן מהלך הניתוח כולל ביצוע חתך בעפעפיים העליונים לצורך הוצאת עודפי העור ועיצוב מחדש של עור העפעפיים להקניית מראה מוצק ומתוח של העור.

בשונה מההליך הכירורגי, טיפול הרמת עפעפיים עליונים ללא ניתוח מתבצע ללא חתכים בעור וכך מצמצם באופן משמעותי את הסיכונים העשויים להתרחש במהלך הטיפולים. בנוסף לכך, הטיפולים הללו לרוב אינם כרוכים בתחושת כאב כך שאין כל צורך להחדיר למטופל חומרי הרדמה לפני התחלת הטיפול. הודות להתפתחות הטכנולוגיה בתחום הרפואה האסתטית, ניתן למצוא היצע מגוון של טיפולים לא פולשניים המאפשרים לבצע הרמת עפעפיים באמצעות מכשור מתקדם של לייזר, טכנולוגיית פלזמה, גלי רדיו ועוד.

כיצד מתבצעת הרמת עפעפיים בלייזר?

שיטה זו כוללת שימוש במכשיר חדשני הפולט קרני לייזר החודרים אל מתחת לשכבת העור בעפעפיים, וכתוצאה מכך מתבצע הרס ממוקד ומבוקר של תאי קולגן הנמצאים באזור אליו הלייזר מכוון. תאי הקולגן אחראיים על חידוש תאי העור באופן ביולוגי טבעי, ולכן הרס מכוון של אותם תאים מסייע להם להתחדש בצורה מהירה וכך לאפשר ליצור רקמות עור מתוחות ומוצקות יותר ולהעלים את עודפי העור שנוצרו בעפעפיים.

מה כרוך בהליך הרמת עפעפיים בשיטת פלזמה?

הרמת עפעפיים בשיטת הפלזמה מתבצעת באמצעות מכשיר מיוחד הפולט אנרגיית פלזמה באמצעות מעגלים אלקטרומגנטיים, והשפעותיו נעשות באמצעות תהליך אידוי המותח וממצק את עודפי העור והקמטים שנוצרו בעפעפיים העליונים של המטופלים. לרוב מדובר על הליך שאיננו כואב, אך קיימת אפשרות למרוח משחת אלחוש מקומית כדי למזער את תחושת אי הנוחות במהלך הטיפול.

הרמת עפעפיים לגברים ונשים באמצעות טיפולים קוסמטיים

איפור טבעי הינה אפשרות נוספת ונפוצה להרמת עפעפיים ללא ניתוח הכוללת למעשה הליך קוסמטי היוצר אשליה, ולכן חשוב לדעת כי זוהי שיטה שאיננה מטפלת ומעלימה את הבעיה של צניחת עפעפיים אלא עוקפת אותה. באמצעות יישום של איפור מקצועי בגבות ובעיניים ניתן ליצור מראה צעיר ורענן יותר של עיניים יפות ומטופחות, אך בפועל לא נעשה שום טיפול אסתטי להעלמת עודפי העור שנוצרו בעפעפיים.

טיפול קוסמטי נוסף המאפשר לטפל בצניחת עפעפיים הינו טיפול בוטוקס, הכוללת שימוש בזריקות לעפעפיים לצורך שיתוק חלקי של השרירים באזור זה וכך אפשרות למתיחה ומיצוק של העור העודף בעפעפיים. זריקות בוטוקס בעפעפיים מומלצים בדרך כלל לאזור העפעפיים התחתונים כאשר נוצרים עודפי עור ומראה של "שקיות" מתחת לעיניים, ולכן לעיתים שיטה זו יכולה להחליף את הצורך בביצוע ניתוח עפעפיים תחתונות.

מה היתרונות של הרמת עפעפיים ללא ניתוח?

טיפולי הרמת עפעפיים ללא ניתוח מאפשרים לכל גבר ואישה ליהנות ממראה של עפעפיים מתוחות ואסתטיות, זאת מבלי לעבור טיפולים כירורגיים פולשניים העשויים להיות כרוכים בסיכונים רפואיים. בנוסף לכך, ההליך הכירורגי להרמת עפעפיים כולל זמן החלמה הנמשך מספר שבועות כאשר התוצאה הסופית של הניתוח נראית לעין רק לאחר חודש לפחות מיום הניתוח, בשונה מטיפולי הרמת עפעפיים ללא ניתוח שאינם מצריכים תקופת החלמה. הסיבה לכך היא תהליך ההחלמה וההתאוששות של אזור הניתוח, ולכן רק לאחר ירידת הנפיחות ושטפי הדם ניתן יהיה להתרשם מתוצאות  הטיפול.

יחד עם זאת חשוב להדגיש כי טיפולי הרמת עפעפיים בלייזר, פלזמה וכן שיטות אחרות ללא ניתוח נועדו בעיקר עבור הצורך האסתטי של הרמת עפעפיים. לכן במקרה ומדובר על תופעת צניחת עפעפיים כתוצאה מבעיה רפואית מסוימת, כמו במקרה של פגיעה בשריר האחראי על הרמת העפעפיים, טיפול לא פולשני לא יסייע לטפל בבעיה אלא יש מקום להתערבות כירורגית לטיפול פולשני בשריר היוצר את הבעיה הקוסמטית/רפואית.

מחיר ניתוח הרמת עפעפיים לעומת מחיר טיפולי הרמת עפעפיים ללא ניתוח

יש לקחת בחשבון כי העלות הממוצעת של טיפולי הרמת עפעפיים עליונים ללא ניתוח הינם זולים משמעותית, לעומת ניתוח שגרתי להרמת עפעפיים שהמחיר הממוצע שלו יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים. מחיר ניתוח עפעפיים עליונים נע בין 7,000-15,000 ₪, ואילו טיפולי הרמת עפעפיים ללא ניתוח יכולים להסתכם בעלות של 5,000-7,000 ₪ בלבד.

יצירת קשר מהירה