הרמת עפעפיים ללא ניתוח

עיניים במראה עייף, מבוגר, עצוב וחסר חיוניות הם רק חלק מהסימפטומים המשפיעים על נשים וגברים בגילאים מבוגרים. כתוצאה מההשפעות הללו נפגע המראה החיצוני והדימוי העצמי של אנשים הסובלים מתופעה זו, המוכרת גם בשם צניחת עפעפיים. תופעה זו עשויה להתרחש אצל לפחות עשרה אחוזים מאוכלוסיית גילאי 50, כאשר השכיחות לתופעה זו צפויה לעלות ככל שהגיל עולה.

מתי עולה הצורך בטיפולי הרמת עפעפיים?

למרות מה שנהוג לחשוב, הגורמים לצניחת עפעפיים ומראה של עיניים מבוגרות אינם קשורים לחוסר בשעות שינה או עבודה אינטנסיבית, כיוון שמדובר על בעיה אסתטית מתמשכת ששינת לילה טובה לא תוכל לפתור לעולם. הסיבה לאותו מראה עייף ולא מחמיא בעיניים היא היווצרות של עודפי עור באזור העפעפיים, שהינו אזור בעל שטח עור עדין ודק במיוחד ולכן נוטה לסבול יותר מפגעי הגיל והשלכות הזדקנות העור.

כיוון שעד שלא יימצא מעיין הנעורים לא ניתן לעצור את תהליכי ההתבגרות של הגוף, אך בהחלט ניתן להילחם בתופעה באמצעות טיפולים אסתטיים מתקדמים וחדשניים. במקרה של צניחת עפעפיים קיים טיפול אסתטי ייעודי להרמת עפעפיים, שאינו מצריך ניתוח כירורגי וסיכונים מיותרים.

הרמת עפעפיים לגברים – יש דבר כזה?

עפעפיים שמוטים נגרמים לרוב כתוצאה מהתבגרות העור ואיבוד האלסטיות הטבעית שבו, אך ישנם גורמים נוספים הקשורים אל תהליכים גנטיים, תזונה ואורח חיים ועוד. משום כך ניתן לייחס את התופעה של צניחת עפעפיים הן לנשים והן לגברים, כך שבהתאם ניתן למצוא גם טיפולי הרמת עפעפיים לגברים המבטיחים תוצאות מעולות לטווח ארוך.

הרמת עפעפיים עליונים או תחתונים?

בדרך כלל שמדברים על הרמת עפעפיים הכוונה תהיה לטיפולים ייעודיים להרמת עפעפיים עליונים, אלו אותם קפלי עור המצויים בחלק העליון של העין. כיוון שבכל עין יש שתי עפעפיים, עליונות ותחתונות, לעיתים הנטייה של צניחת עפעפיים תשפיע לא רק על החלק העליון שלהם אלא גם על החלק התחתון.

מצב כזה עשוי להוות בעיה אסתטית ורפואית כאחד, כיוון שהעפעפיים השמוטים עשויים ליצור חסימה על גלגל העין וכך נפגע טווח שדה הראייה של הסובל מתופעה זו. במקרים כאלו יומלץ לבצע טיפולים ייעודיים להרמת העפעפיים ומתיחת העור באזור העין, הן בעפעפיים העליונות והן בעפעפיים התחתונות.

שיטות טיפול נפוצות לצניחת עפעפיים

  • טיפולים קוסמטיים – צניחת עפעפיים מהווה לרוב מטרד אסתטי, ולכן לעיתים הפתרון המתאים יהיה טיפול קוסמטי ייעודי שיסייע לטשטש את הפגם החיצוני בעיניים. אחד מהטיפולים הקוסמטיים מתבסס על איפור קבוע, כך שלמעשה הבעיה לא נפתרת אלא נוצרת אשליה של עיניים מתוחות ופקוחות.
  • טיפולים זמניים – קיימים גם פתרונות אסתטיים זמניים שיסייעו להעלים את מראה העפעפיים הנפולים, ואלו נועדו בעיקר לצרכים זמניים וחד פעמיים כמו לפני אירוע מיוחד, צילומי תדמית וכל צורך אחר בו רוצים להיראות יפים וצעירים. אחד מהטיפולים הללו כולל זריקות בוטוקס לאזור העפעפיים, כך ששריר הלבטור האחראי על הורדת הגבה יהיה חסר פעילות לתקופה מסוימת והעפעפיים יהיו מתוחות ואסתטיות.
  • ניתוח הרמת עפעפיים – שיטה זו כרוכה בהליך ניתוחי, הכולל מתן חומרי הרדמה לצורך ביצוע חתך בקו הריסים והסרת עודפי עור ושומן האחראיים על מראה עפעפיים שמוטות.
  • הרמת עפעפיים ללא ניתוח באמצעות מכשור רפואי – כיום ישנם מספר טיפולים חדשניים המאפשרים להגיע לתוצאות טובות בטיפולי הרמת עפעפיים, זאת ללא צורך בהסתפקות בפתרונות אסתטיים זמניים או הליכים כירורגיים פולשניים. טיפולים אלו נעשים באמצעות מכשור רפואי מתקדם כמו אולטרסאונד, לייזר ופלזמה.

מהו ניתוח הרמת עפעפיים והאם הוא מסוכן?

הטיפול הקלאסי בצניחת עפעפיים ותיקון עפעפיים שמוטות ולא אסתטיות הוא באמצעות הליך כירורגי, המוכר בשם ניתוח הרמת עפעפיים. הניתוח נחשב פשוט וקל יחסית, כיוון שהוא כרוך בחומרי הרדמה מקומיים בלבד ואורך כשעה בממוצע. יחד עם זאת מדובר על הליך פולשני, וכמו כל ניתוח אחר הוא מעלה את הסבירות לסיבוכים וסיכונים בהשוואה לטיפולים שאינם פולשניים.

האם קיים הבדל בין ניתוח עפעפיים תחתונות לעליונות?

במקרים רבים נשים וגברים יסבלו בעיקר מעפעפיים שמוטים בחלק העליון של העין, אך ישנם גורמי הזדקנות/תורשה/בריאות וכו' המשפיעים גם על העפעפיים התחתונים כך שאין מנוס מביצוע ניתוח להרמת עפעפיים גם בחלק התחתון של העין. למרות שמדובר על אזורים שונים בשטח העיניים, ההליך הכירורגי באזורים אלו יהיה זהה לניתוח הקלאסי ויתבצע במקביל ביום הניתוח.

כיצד מתבצע תהליך הרמת עפעפיים עליונים ללא ניתוח?

כאשר עולה החשש ממעבר של ניתוח להרמת עפעפיים, וכן כאשר ישנם מטופלים שאינם נמצאים כמתאימים לעבור הליך כירורגי בעיניים, קיימות חלופות איכותיות וטובות המספקות פתרונות מעולים לבעיית צניחת עפעפיים. הרמת עפעפיים עליונים ללא ניתוח יכולה להתבצע באמצעות מכשור ייעודי המתבסס על גלי רדיו, לייזר, פלזמה ואולטרסאונד כאשר כל אלו מסייעים לפעולת מתיחת העור וכך להרמת העפעפיים.

הרמת עפעפיים בלייזר

שיטה זו מאפשרת למתוח ולמצק את העור העדין בעפעפיים באמצעות מכשיר לייזר ייחודי, כאשר קרני הלייזר חודרות לעומק העור באזור זה ללא כאב וצלקות. תהליך החלקת העור בעפעפיים נעשה באמצעות תאי קולגן שמתחדשים באזור זה, כיוון שקרני הלייזר החודרות לעור מעודדות את הגוף לייצר תאים חדשים, גמישים ובריאים יותר המשפיעים על המראה של העיניים.

הרמת עפעפיים בשיטת פלזמה

שיטה נוספת וחדשנית להרמת עפעפיים ומתיחת העור באזור זה, כאשר האנרגיה המוחדרת לעור העפעפיים הינה פלזמה האחראית על מתיחה ומיצוק העור, כך שעודפי העור נעלמים והתוצאה הסופית היא עפעפיים מורמים ועיניים פקוחות לרווחה.

מחיר ניתוח הרמת עפעפיים לעומת הרמת עפעפיים ללא ניתוח

לתהליך הרמת עפעפיים ללא ניתוח יש הבדלים מהותיים לעומת ההליך הניתוחי, כך שנוסף לפרוצדורה הפולשנית העשויה לגרום לסיכונים שונים קיים גם הבדל בעלות הטיפול של כל שיטה. ניתוח הרמת עפעפיים נע בממוצע בין 7,000-15,000 ₪, ולעומת זאת טיפולי הרמת עפעפיים ללא ניתוח יהיו נמוכים יותר ויסתכמו בעלות של 5,000-7,000 ₪ בלבד.

יצירת קשר מהירה